Skład Materiałowy już prawie gotowy!

Data: 25-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Skład Materiałowy już prawie gotowy!

Dobiega końca budowa Wielkopowierzchniowego Wielobranżowego Składu Materiałowego Piła, wchodzącego w struktury organizacyjne 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu. Inwestycję, realizowaną pomiędzy aleją Powstańców Wielkopolskich a ulicą Śniadeckich (obok Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza”) rozpoczęto w ubiegłym roku w kwietniu, a jej zakończenie planuje się w najbliższych tygodniach. Skład będzie mógł funkcjonować na pełnych obrotach już w czwartym kwartale 2017 roku. W magazynie wojsko przechowa żywność, mundury i części zamienne. Nie będzie za to amunicji, broni ani paliwa.

To nowoczesne centrum logistyczne, powstające na potrzeby Sił Zbrojnych RP, odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Nietrudno dostrzec, że prowadzone w błyskawicznym tempie prace są już na ukończeniu. Ich zakres jest imponujący, a sam budynek już teraz robi ogromne wrażenie. Płk Paweł Mela, komendant wałeckiej Bazy, wyjaśnia: - W Polsce są tylko dwa takie magazyny, jeden w Kutnie, a drugi będzie w Pile. Ten jednak będzie większy i nowocześniejszy.

Kubatura imponującego swoimi rozmiarami magazynu wyniesie ponad 264 tys. metrów sześciennych, a powierznia całkowita – niemal 20 tys. metrów kwadratowych. Dwukondygnacyjny budynek będzie miał 14 metrów wysokości, 111 metrów szerokości i 198 metrów długości. Będą też budynki pomocnicze, w których zlokalizowane zostaną: punkt kontrolny, węzeł cieplny, pompownia przeciwpożarowa, stacja transformatorowa i wiaty – garażowa oraz na palety. Wyremontowana zostanie również obecna baza przy alei Powstańców Wlkp. Szacunkowa wartość całej inwestycji to 120 mln złotych. Za jej wykonanie odpowiada konsorcjum firm ERBUD S.A. i EBUD.